Co je to powerbanka? Vše, co potřebujete vědět o nabíjení na cestách

Vybití baterie může být velký problém, zvláště když nemáte přístup k elektrické zásuvce pro nabíjení telefonu. Vyzkoušejte powerbanku! Powerbanka dokáže udržet váš telefon plný baterie bez zásuvky, takže už nikdy nebudete muset promeškat příležitost k selfie ani hovor od maminky.

Je čas nabít energii, abyste se dozvěděli vše o powerbankách, od jejich účelu, různých typů a proč je potřebujete!

Jaký je účel powerbanky?

Účelem powerbanky je dobíjet elektroniku napájenou bateriemi, když jste na cestách! Powerbanka může být dostatečně malá, aby se vešla do kapsy, nebo může být větší s vyšší kapacitou.

Powerbanky se používají k nabíjení mobilních telefonů, tabletů, reproduktorů a dokonce i notebooků! Pokud jej můžete zapojit do zdi a nabíjet, je pravděpodobné, že jej nabije powerbanka.

Kdy byla vyrobena první powerbanka?

První přenosná powerbanka byla vytvořena v roce 2001 čínskou společností Pisen. Původní design byly dvě AA baterie spojené dohromady obvodem! Veřejně debutoval na mezinárodní výstavě spotřební elektroniky v Las Vegas.

První powerbanka byla objemná a měla krátkou výdrž baterie. Dnes existují mnohem sofistikovanější a kompaktnější konstrukce s daleko lepší výdrží baterie. Většina moderních power bank se vejde do dlaně a několikrát nabije váš smartphone, než se vybije baterie.

Kdo vynalezl první powerbanku?

První powerbanka, Power King, byla vynalezena čínskou společností Pisen. Antarktický expediční tým požádal o přenosnou nabíječku pro své videokamery a další zařízení. Nízké teploty by ohrozily životnost baterie jejich zařízení, takže powerbanka byla na cestu nutností.

Jaké jsou různé typy powerbank?

Powerbanky se dodávají v různých tvarech a velikostech. Některé powerbanky mají kromě nabíjení vašich elektronických zařízení více využití!

Mezi různé typy powerbank patří:

  • Bezdrátová powerbanka
  • Power banka na svítilny
  • Power banka na reproduktory
  • Nová powerbanka
  • Power banka Bluetooth do uší
  • Powerbanka s lucernou
  • Solární power banka
  • Vysokokapacitní powerbanka

Co znamená mAh?

mAh znamená miliampérhodinu. Je to měrná jednotka používaná pro elektrickou energii, konkrétně pro baterie. Baterie, která má vyšší mAh, bude mít větší výkon a výdrž baterie.

U dobíjecích baterií, které se nacházejí v powerbankách, mAh ukazuje, kolik nabití baterie dokáže pojmout a jak dlouho může napájet jinou elektroniku, než je potřeba ji nabít.

Jak poznám kapacitu své powerbanky?

Než do powerbanky investujete, měli byste vědět, jak dlouho vám baterie vydrží. Znalost kapacity vaší powerbanky vám pomůže zajistit si takovou, která bude vyhovovat vašim potřebám. Pomocí rovnice níže zjistěte přibližnou životnost baterie vaší powerbanky.

Jaký typ powerbanky je nejlepší?

Nejlepší powerbanky budou mít mAh vyšší než zařízení, které chcete nabíjet. Čím větší je baterie v telefonu nebo jiném elektronickém zařízení, tím více energie budete potřebovat z vaší powerbanky k jejímu nabití.

Pokud má například vaše elektronické zařízení baterii s kapacitou 2 000 mAh, budete chtít získat powerbanku, která má alespoň 2 000 mAh nebo více. Tímto způsobem budete moci získat alespoň jedno plné nabití zařízení, aniž byste museli dobíjet powerbanku.

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *